گروه توليدي تاس فيلتر

چگونه فیلتر بنزین را تمیز کنیم؟

چگونه فیلتر بنزین را تمیز کنیم؟

هنگامی که فیلتر بنزین کثیف می شود، پمپ بنزین خودرو سخت تر کار کرده و این موضوع باعث می شود سریع تر هم بسوزد.
باید بدانید که بیشتر سیستم های سوخت انواع “بازگشت” دارند: یعنی سوخت بیش از حد از باک به سمت رگلاتور شروع به حرکت شده و با فشار وارد پمپ می شود و دوباره به سمت باک بنزین حرکت می‌کند.
به این نکته توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد فیلتر بنزین با تمیز کردن کارکرد اولیه خود را بدست نمی آورد به همین علت وقتی که قصد تمیز کردن آن را داریم باید بدانیم که آیا از عمر مفید آن چیزی باقی مانده و ارزش تمیز کردن دارد و یا خیر؟ به همین دلیل بهتر است بدانید که زمان تعویض فیلتر بنزین هر دو سال یک بار و یا بر حسب کیلومتر هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر می باشد که بتوانید تصمیم درست تری بگیرید زیرا اگر اینطور نباشد و فیلتر بنزین خودروی شما قابلیت فیلترینگ خود را از دست داده باشد باعث ورود هر گونه آلودگی و کثیفی به پمپ سوخت خودرو شده و در نتیجه خرابی آن را به دنبال داشته و همچنین انژکتورها را مسدود می نماید.

نحوه ی تمیز کردن فیلتر بنزین در خودروهای مدرن و قدیمی

نحوه ی تمیز کردن فیلتر بنزین در خودروهای مدرن امروزی و خودروهای قدیمی متفاوت است زیرا در خودروهای امروزی از پمپ های بنزین متصل به محل ،آب بندی نشده و یک فیلتر در طول خط سوخت استفاده کرده اند که این پمپ ها به گونه ساخته شده است که امکان تعمیر ندارند و فقط می توان آنها را در مواقع لزوم تعویض کرد.
در صورت اینکه پمپ سوخت خودرو از نوع دستی باشد که این نوع بیشتر در خودروهای قدیمی موجود است می توان پمپ سوخت را از خودرو باز کرده و فیلتر داخلی آن را تمیز کرد.
اما در صورت الکتریکی بودن پمپ سوخت برای تمیز کردن آن می توان از یک پاک کننده سیستم سوخت که باعث رسوب زدایی می گردد استفاده کرد.

مواردی که نشان دهنده ی کثیفی فیلتر بنزین خودرو می باشد

* کثیفی انژکتورهای خودرو
* به سرعت خراب شدن پمپ بنزین خودرو
* لرزش غیرمعمول خودرو هنگام استارت زدن
* کاهش بازدهی موتور خودرو
* خرابی سنسور اکسیژن خودرو
* سوختن سوپاپ موتور

نکته مهم در رابطه با تمیز کردن فیلتر بنزین

قبل از هر اقدامی در رابطه با تمیز کردن فیلتر بنزین باید نوع خودرو و فیلتر آن را شناسایی کرد همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم سیستم سوخت رسانی و فیلتر بنزین بسیاری از خودروهای امروزی متفاوت است به همین علت در صورت عدم آشنایی به سیستم کلی خودرو امکان دارد اقدامی انجام دهیم که باعث بیشتر آسیب رسیدن به خودرو شود.
جالب است بدانید در برخی از خودروهای جدید و امروزی فیلتر سوخت وجود ندارد زیرا این قسمت در این خودروها بیشتر شبیه به یک رگلاتور دریچه ای است که می توان آن را هر 280 هزار کیلومتر به بالا تعویض کرد.
در نتیجه برای تمیز کردن فیلتر بنزین خودرو ابتدا باید خودرو و نوع فیلتر آن را شناسایی کرد.

سخن پایانی

گروه تولیدی تاس فیلتر قصد دارد با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در رابطه با سیستم کلی فیلتر بنزین و نوع تمیز کردن آن بستری را برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این قطعه از خودرو فراهم کند تا بتوانید در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.