گروه توليدي تاس فيلتر

برعکس بستن فیلتر بنزین

برعکس بستن فیلتر بنزین

اگر صافی بنزین برعکس بسته شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام بستن صافی بنزین این سوال در ذهنتان نقش ببندد که اگر صافی بنزین برعکس بسته شود چه اتفاقی رخ می دهد؟ و یا اصلا امکان برعکس بسته شدن آن وجود دارد یا خیر؟ آیا با برعکس بسته شدن صافی بنزین کارایی آن را تغییر می دهد و یا خیر؟ برای پاسخ به تمام این سوالات در این مقاله همراه گروه تاس فیلتر باشید.

بررسی ورودی و خروجی های فیلتر بنزین

برای شناخت بهتر فیلتر بنزین ابتدا ساختار داخلی آن را توضیح می دهیم صافی بنزین معمولا از یک استوانه کوچک که جنس آن فلزی، آهنی و یا آلومینیومی و پلاستیکی است تشکیل شده است که دارای یک وردی و خروجی می باشد که در قسمت ورودی آن حروف IN و در قسمت خروجی آن حروف OUT نوشته شده است. داخل این استوانه یک کاغذ چین خورده ای وجود دارد که با استفاده از فنر ثابت شده است این کاغذ که در سر راه ورودی سوخت خودرو قرار دارد و وظیفه ی جذب کثیفی ها و رسوبات موجود در سوخت را برعهده دارد.
ساختار درونی فیلتر بنزین به صورتی است که بنزین باید از یک سمت وارد و از سمت دیگر خارج شود در نتیجه مشخص است که فیلتر بنزین باید از چه جهتی نصب گردد. به همین علت سوال اینکه اگر صافی بنزین برعکس بسته شود چه اتفاقی رخ می دهد؟ این است که در صورت برعکس بسته شدن صافی بنزین این قطعه توانایی و کارکرد خود را از دست می دهد یعنی در اصل باعث فشار آمدن به پمپ بنزین، باعث کند شدن حرکت سوخت در مسیر سوخت رسانی خودرو می شود، باعث کم شدن شتاب خودرو نسبت به زمان قبل از تعویض فیلتر بنزین و همچنین باعث به اندازه نرسیدن سوخت به سوزن های انژکتور خودرو می شود که این موضوع خود باعث درست گاز نخوردن خودرو می گردد و دیگر به عنوان قطعه ای که وظیفه ی جذب ناخالصی های سوخت را دارد عمل نمی کند و حتی ممکن است آسیب های بسیار جدی تر و بیشتری هم به سیستم کلی خودرو برساند به همین علت توجه فرمایید همانطور که توضیح می دهیم جهت نصب صافی بنزین را فرا گیرید و یا اگر فکر می کنید خودروی شما شتاب اولیه را ندارد به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا همه ی سیستم خودرو را چک کند.
برای نصب درست فیلتر بنزین ابتدا شما باید حتما صافی بنزین را به جهت درست ببندید و برای اینکار قسمت ورودی صافی بنزین که بخش IN می باشد را از باک به شلنگی متصل کنید که یک سر آن به باک‌ خودرو وصل است و سپس بخش OUT که بخش خروجی صافی بنزین است را به شلنگی وصل کنید که به سمت موتور و سوزن های انژکتور خودرو می رود.

روشی دیگر برای تشخیص جهت فیلتر بنزین

در قسمت قبل درباره دو سمت فیلتر بنزین توضیحاتی داده شد تا شما عزیزان بتوانید این قطعه را به درستی نصب نمایید حالا در این بخش می خواهیم روش دیگری را که روش ساده تری هم هست برای تشخیص جهت فیلتر بنزین به شما آموزش دهیم.
بر روی بیشتر فیلترهای بنزین یک نشان پیکان جهت دار وجود دارد که این پیکان در جهت جریان سوخت خودرو قرار می‌گیرد. که الیته اگر فیلتر خریداری شده شما دارای نشان پیکان با هر نشان دیگری که مشخص کند فیلتر را از چه جهتی باید نصب کرد نباشد باید قسمت پهن‌تر فیلتر را به سمت مخزن سوخت هدایت کرد.

قیمت فیلتر بنزین با توجه به چه مواردی مشخص می گردد؟

قیمت فیلتر بنزین با توجه به مواردی هم چون جنس فیلتر بنزین انتخابی شما(فلزی، پلاستیکی، آلومینیومی، آهنی)، مدل خودروی شما و خارجی و داخلی بودن آن بستگی دارد. این قطعه ی کوچک قیمت گران بهایی ندارد و از جمله قطعات مصرفی است که در خودروها به صورت دوره ای تعویض می شود و به همان علت در بازار بسیار پرفروش می باشد اما اینکه شما بتوانید فیلتر بنزین با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید بسیار موضوع حائز اهمیتی است زیرا با توجه به اینکه این قطعه مصرفی است و با کیفیت بودن آن باعث‌ کارکرد درست خودرو می شود باید در زمان خرید عواملی هم چون قیمت و کیفیت مد نظر مشتری باشد زیرا همانطور که می دانید استفاده از فیلتر و یا همان صافی بنزبن باعث جلوگیری از وارد شدن صدمات جدی به خودرو می شود. شما عزیزان می توانید برای خرید فیلتر بنزین با قیمت مناسب و کیفیت عالی و تضمین شده با مجموعه تاس فیلتر تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت نمایید.

خرید عمده فیلتر بنزین از فروشگاه معتبر

برای خرید عمده فیلتر بنزین از یک مجموعه ی معتبر شما می توانید گروه تولیدی تاس فیلتر را انتخاب نمایید زیرا این مجموعه با تولید انواع فیلتر های بنزین خودروهای خارجی ‌‌داخلی و عرضه آن به صورت عمده بستری را برای خرید مطمئن و با صرفه برای افراد و حتی فروشگاه ها فراهم آورده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.